Nejčerstvější informace naleznete na Facebooku roty. Pro navštívení není potřeba být registrovaným uživatelem FB.

https://www.facebook.com/AZOstrava/12. 12. 2017 Adventní koncert

V úterní večer v ostravské Katedrále Božského Spasitele odehraje vojenská hudba koncert pozvaným hostům, příslušníkům armády a jejich blízkým.


16. 9. - 17. 9. 2017 Dny NATO 2017

Kromě tradičních statických ukázek jsme divákům předvedli ukázku dynamickou v podobě reakce kolony na nástřel a přivolání skupiny rychlé reakce přepravenou do místa určení vrtulníkem Mi-171Š.


10. 9. 2017 Hrad žije první pomocí

Letos se kromě našeho soutěžícího týmu představilo i naše náborové stanoviště s ukázkou výzbroje jednotky. Soutěžícím jsme připravili jedno soutěžní stanoviště. Kromě zdravotnického klání byly divákům prezentovány ukázky IZS.


30. 5. - 8. 6. 2017 Velké cvičení na Libavé

Bojové střelby družstev, vyžádání vzdušné podpory, střežení objektu, reakce na napadení kolony, eskalaci síly ale také základní dovednosti vojáka trénovali záložníci z Ostravy během cvičení
ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá. Výstavbou základny, jejím postupným zodolňováním
v podobě žiletkových zátarasů, palebných stanovišť a vydáním bojového rozkazu zahájili záložníci stěžejní cvičení letošního roku. Po té už na záložáky čekaly podmínky blízké skutečné bojové činnosti v podobě přesunu kolon a následném nájezdu na nástražný výbušný systém, vypořádání se s možnými útoky na kontrolně propouštěcím místě, důsledných kontrol osob a vozidel nebo bojových střeleb družstev.


13. 5. 2017 Dragon Cup 2017

Na mezinárodním festivalu bojových sportů DRAGON CUP 2017 pořádaným v ostravském Trojhalí Karolina jste na nás mohli narazit u našeho stánku, kde jsme si s návštěvníky povídali především o službě v Aktivních zálohách.


3. 5. 2017 Branný závod Battlefield 2017

Dva dny probíhalo v Dolní oblasti Vítkovic oblastní kolo branného závodu pro žáky základních škol a studenty středních škol Moravskoslezského kraje. Překážková dráha, střelba ze vzduchovky, zdolávání lezecké stěny, hod granátem, malý výčet toho, co vše muselo 300 žáků a studentů v šestičlenných družstvech během branného závodu zvládnout. Dvě nejlepší družstva postupují do celostátního finále. Naši vojáci dohlíželi a hodnotili závodníky na jednotlivých stanovištích.


11. 3. 2017 Zimní cvičení Krkonoše 2017

Sněžnou krkonošskou krajinu okusila skupina vojáků roty v síle čety během 3denního cvičení,
v němž plnila zadané úkoly dnem i nocí. Přesuny v taktických formacích, péče o raněného a jeho transport sněžným terénem, vyprošťování osob po pádu laviny, nocování v přírodě a střežení tábora byly hlavní náplní letošního ročníku Krkonoše 2017.


25. 11. 2016 Střelecká soutěž o Pohár ředitele KVV Ostrava

Soutěž pro příslušníky pěší roty aktivních záloh a jejich zaměstnavatele, pozvané hosty z Československé obce legionářské, Svaz vojenských důchodců a ozbrojené složky proběhne ve VVP Libavá. Účastníci rovněž navštíví zajímavosti vojenského újezdu. Viz propozice v odkazu.

http://www.kvv-ostrava.army.cz/sites/kvv-ostrava.army.cz/files/dokumenty/aktualita/propozice_strelecke_souteze_0.pdf


3. 11. 2016 Prezident udělil stuhu KVV Ostrava

Prezident Miloš Zeman zavítal v rámci své návštěvy Moravskoslezského kraje k Národnímu památníku 2. sv. války v Hrabyni, kde udělil stuhu na prapor Krajského vojenského velitelství Ostrava. V hlavním sále památníku poté proběhla debata prezidenta s veterány, příslušníky naší roty a dalšími hosty.

http://moravskoslezsky.denik.cz/galerie/prezident-v-moravskoslezskem-kraji20161103.html


13. 10. - 21. 10. 2016 Safeguard 2016

Pátý ročník cvičení se uskuteční na elektrorozvodně Kletné u Suchdolu nad Odrou. Při těchto cvičeních rota plní úkoly na civilních objektech.

http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/safeguard-2016-napadenou-strategickou-rozvodnu-zalozaci-ubranili-20161017.html


16. 9. - 18. 9. 2016 Dny NATO 2016

V těchto dnech Vám budou k dispozici na letišti Mošnov vojáci roty se svým prezentačním materiálem hned ve dvou stanech. Pro děti je připravena překážková dráha a laserová střelnice. Naleznete nás v západní části areálu v sektoru „0“ mezi polní nemocnicí a Vojenskou policií. Mapa areálu v odkazu.

http://www.natodays.cz/infomapky


4. 9. - 10. 9. 2016 Ample strike 2016

Naši příslušníci o síle družstva se zúčastnili mezinárodního cvičení vzdušných sil Ample Strike 2016.

http://www.aktivnizaloha.army.cz/aktuality/poslanci-vyboru-pro-obranu-podporili-mezinarodni-cviceni-ample-strike-s-ucasti-aktivnich


1. 7. 2016 Nový zákon

Tímto dnem vchází v platnost nový Zákon č. 45/2016 Sb., o službě vojáků v záloze. Zákon upravuje finanční ohodnocení záložáka, mění maximální dobu nasazení, umožnuje nasazení AZ v zahraničních operacích atd.


3. 3. - 11. 3. 2016 Hradba 2016

Rota absolvovala největší cvičení Aktivních záloh za dobu své existence. Primárním úkolem cvičení byla ochrana ODOS a střežení státní hranice.

http://www.acr.army.cz/scripts/detail.php?pgid=425425


Přeskočit na obsah

  • Úvod
  • Aktuality
  • Nábor
  • Historie
  • Fotogalerie
  • Stáhnout
  • Kontakt